W Bytomiu powstanie pierwsze od 16 lat nowe przedszkole

D4 N 9658 kopia

Redakcja

16 marca, 2022

Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze i ziemne na potrzeby kolejnych etapów inwestycji, która zrealizowana zostanie m.in. dzięki pozyskaniu przez Bytom środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 13,5 mln zł.

Cieszę się, że rozpoczęły się już prace związane z budową nowego przedszkola, na które tak bardzo czekają mieszkańcy Miechowic”

mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Rodzice i dzieci korzystający ze starego przedszkola przy ul. Nowej w Miechowicach z pewnością już widzą postępujące prace. Wykonawca wygrodził także specjalne przejścia dla dzieci i personelu przedszkola tak, aby mogli bezpiecznie dojść do placówki”

dodaje prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace przygotowawcze związane z wykonaniem wykopów pod przyszłe fundamenty nowego przedszkola przy ul. Nowej 66, oraz rozpoczął pierwsze roboty związane z wylewaniem betonu chudego, czyli betonu wyrównawczo-podkładowego, którego główną funkcją jest ustabilizowanie podłoża pod konstrukcję budynku. Trwają także roboty ziemne związane z wykonaniem zbrojenia fundamentów oraz prace przygotowujące do ich wylania, jako kolejnego etapu inwestycji.

Zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego w nowym obiekcie znajdować się będzie 11 oddziałowe przedszkole oraz oddział żłobkowy, a tuż obok przedszkola powstanie parking, zagospodarowane zostaną tereny rekreacyjne, jak również wykonawca zapewni bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą gminną przy ul. Nowej.

Powstający budynek podzielony został na 6 części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną, jadalnię oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

Przedszkole z oddziałem żłobkowym przeznaczone będzie dla 300 dzieci, z czego dla 275 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat.

W oddziale żłobkowym będą się znajdować między innymi: osobno pomieszczenia wc dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, aneksem kuchennym i wydzieloną sypialnią oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Z kolei pomieszczenia przedszkola będą składały się m.in. z sal dziecięcych - 11 pomieszczeń z sanitariatami oraz sali wielofunkcyjnej.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3