Bielsko-Biała: zarzuty i areszt dla nastolatka za ciężkie uszkodzenie ciała

37 696145 m1

Redakcja

16 marca, 2022

Policjanci w godzinę odnaleźli i zatrzymali 18-letniego bielszczanina podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała 31-latka. Powodem ataku było zwrócenie nastolatkowi uwagi na popełnione przez niego wykroczenie drogowe.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 13 marca w godzinach popołudniowych na Osiedlu Kopernika w Bielsku-Białej. 31-latek jadąc osiedlową uliczką jednokierunkową na swojej drodze napotkał jadącego pod prąd 18-latka.

Kiedy zwrócił mu uwagę na popełnione wykroczenie drogowe doszło pomiędzy nimi krótkiej wymiany zdań, po której nastolatek zadał mu kilka ciosów. Po jednym z trafień 31-latek upadł, uderzając się w głowę.

Napastnik zbiegł. Na pomoc mężczyźnie podeszli przypadkowi świadkowie, którzy wezwali pogotowie i Policję. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym jego życiu został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i opis pojazdu jakim odjechał. 

W niespełna godzinę od zdarzenia na bielskiej ulicy Partyzantów mundurowi z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej namierzyli osobówkę, którą poruszał się 18-latek. Nastolatek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Sprawą uszkodzenia ciała pod ścisłym nadzorem prokuratora zajęli się śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Policjanci ustalili i przesłuchali świadków, na miejscu przestępstwa policyjni technicy wykonali oględziny kryminalistyczne, śledczy zebrali i zabezpieczyli materiał dowodowy przeciwko 18-latkowi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3