Ciągnik-widmo w powiecie gliwickim. Policja bada sprawę

fot. KMP w Gliwicach

Redakcja

9 grudnia, 2022

Policjant z Zabrza odzyskał skradziony ciągnik rolniczy. Zaintrygowany jadącym nocą nieoświetlonym traktorem, postanowił zbadać sprawę...

7 grudnia tuż przed północą zabrzański policjant jadący po służbie do domu zauważył w Trachach w gminie Sośnicowice traktor jadący bez włączonych świateł. 

-Gdy zajechał drogę "pojazdowi-widmo" okazało się, że zamaskowany tak zwanym kominem traktorzysta nie był zainteresowany rozmową z kimkolwiek i korzystając z pory nocnej uciekł w teren zalesiony - relacjonuje policja. 

Szybko na miejsce przyjechali wezwani policjanci, m.in. przewodnik z psem tropiącym. Jednak warunki pogodowe uniemożliwiły wytropienie uciekiniera. W kabinie ciągnika zabezpieczono ślady kryminalistyczne.

Jak się okazało, pojawił się problem z ustaleniem własności ciągnika, gdyż nie posiadał on tablic rejestracyjnych ani żadnych innych oznaczeń identyfikacyjnych. Ustalono jedynie, że traktor od dłuższego czasu stał na polu w Tworogu Małym i był nieużywany. Na szczęście wiadomość dotarła do właściciela.

-Nad ranem zadzwonił będący w podróży mężczyzna, który oświadczył, że jest właścicielem odholowanego ciągnika. O kradzieży dowiedział się od znajomego i wyraził zdziwienie, że komuś udało się pojazd uruchomić, gdyż nawet nie posiadał... akumulatora -  podała KMP w Gliwicach.

Po godzinie do mikołowskiej Policji zgłosił się skruszony mężczyzna informując, że źle uczynił kradnąc traktor z pola w gminie Sośnicowice.

Policjanci z I komisariatu w Gliwicach ustalają teraz, w jaki sposób 30-latek uruchomił niesprawny ciągnik i co zamierzał z nim zrobić dalej.

Źródło: KMP w Gliwicach

powiązane artykuły:

52 663468
Lokalne 12 lipca, 2021

W ręce myszkowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wpadł 45- letni rolnik. Kompletnie pijany

Police 4261161 1920 40
Wiadomości 13 kwietnia, 2021

Wczoraj o 21.00 na drodze krajowej numer 43 policjanci z drogówki zatrzymali kierującego nieoświetlo

88 19014
Wiadomości 9 lipca, 2019

Niecodzienna interwencja policjantów z Jeleśni. Otrzymali zgłoszenie, że ciągnikiem rolniczym jedzie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3