Chciała się zemścić na partnerze. Zgłosiła na policję, że zaatakował ją mieczem

bezpodstawne wezwanie policji

Redakcja

29 grudnia 2022

Wodzisławscy mundurowi zostali pilnie wysłani do kobiety, która miała zostać zaatakowana przez partnera mieczem. Jak się okazało na miejscu, kobiecie nie groziło żadne niebezpieczeństwo, a zgłoszenie było podyktowane chęcią zemsty..

We wtorek (27.12.br.) tuż po godzinie 9 wodzisławska policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie, która miała zostać zaatakowana mieczem przez swojego partnera. 

Pod adres zgłaszającej dyżurny pilnie wysłał patrol. Mundurowi na miejscu ustalili, iż zgłaszającej 22-latce nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Kobieta przyznała policjantom, iż pokłóciła się ze swoim partnerem i chciała się na nim zemścić. 

Za bezpodstawne wezwanie służb została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Pod numer alarmowy 112, a także pozostałe numery alarmowe należy dzwonić tylko wówczas, gdy zaistniała sytuacja stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia ludzkiego lub mienia. Wykonywanie połączeń na wskazane numery alarmowe bez potrzeby i uzasadnienia powoduje blokowanie linii osobom, które mogą potrzebować natychmiastowej pomocy, jest także zagrożone wynikającymi z prawa sankcjami karnymi.

powiązane artykuły:

45 727634
Lokalne 5 października 2022

Pijany mężczyzna dwukrotnie dzwonił na numer alarmowy twierdząc, że jest w niebezpieczeństwie. Gdy p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3