Chciał zostać milionerem w kryptowalutach, a stracił swoje oszczędności

Zlotowki

Redakcja

31 października, 2023

Wierzył w szybki zarobek na kryptowalutach. Zamiast milionów, stracił swoje oszczędności. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju padł ofiarą oszustwa. 

Z mieszkańcem Jastrzębia-Zdroju skontaktował się mężczyzna, który zaproponował mu zainwestowanie na rynku kryptowalut. Trafił w 10-tkę, bo jastrzębianin interesował się już taką inwestycją. Mężczyzna wmówił mu szybką możliwość zarobku. 

Zafascynowany kryptowalutami mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, skusił się na tę propozycję i ściągnął na swój komputer aplikacje. One zaś umożliwiły oszustom dostęp do jego komputera i wypłatę pieniędzy.

- Pokrzywdzony na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze, jednakże nie miał możliwości wypłaty zgromadzonych funduszy. Wtedy jastrzębianin zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 260 tysięcy złotych - relacjonuje policja.

Ofiara oszustwa zgłosiła sprawę policji. Postępowanie prowadzą policjanci z jastrzębskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3