Chciał ukraść rower spod szkoły. Dogonił go nauczyciel... maratończyk!

Run gb9569db1e 1280

Redakcja

7 czerwca, 2023

20-latek zabrał rower z przyszkolnego boiska. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu, przez świadka - nauczyciela maratończyka. Wyczyn pracownika szkoły zasługuje niewątpliwie na medal. 

Policjanci przejęli sprawcę zatrzymanego przez nauczyciela ZSP Gierałtowice. Młody człowiek ukradł rower górski marki Kross. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Knurowie.

-Około godziny 9:30 nauczyciel, wychodząc na teren boiska, zauważył kręcącego się przy stojaku na rowery zakapturzonego mężczyznę w maseczce. To był właśnie moment kradzieży. Sprawca zabrał z niezabezpieczonego stojaka rower i próbował na nim odjechać. Bohaterski świadek krzyknął i rzucił się za złodziejem, który przeskoczył przez płot i zaczął uciekać. Nie wiedział, że jego ucieczka nie ma szans. Gonił go maratończyk. Po około 300 metrach został zatrzymany i po przyjeździe patrolu przekazany w ręce policjantów - relacjonuje policja. 

Rower wrócił do właścicielki – uczennicy szkoły. Policjanci z knurowskiego komisariatu wyjaśnią, czy zatrzymany ma na koncie więcej tego typu przestępstw, co jest prawdopodobne, gdyż w ostatnich tygodniach doszło do kilku podobnych prób oraz udanych kradzieży jednośladów.

powiązane artykuły:

60 742137
Lokalne 21 stycznia, 2023

Każdy z nas chciałby pozostać dzieckiem na zawsze. Ale czasu nie oszukamy. A na pewno dobrą metod

43 720766
Lokalne 18 sierpnia, 2022

Dąbrowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł rowery nad jeziorem Pogori

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3