Chciał ukraść piwo. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Pexels pixabay 46527

Redakcja

9 listopada, 2022

25-latek zabrał z półki piwo i butelkę drogiego whisky, zanim jednak zdążył wyjść, jego proceder zauważyła ekspedientka, która zamknęła drzwi. Mężczyzna zaczął szarpać pracownicę i klienta, który wstawił się w jej obronie. Dokonał tego w warunkach recydywy, więc grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

25-latek wszedł w pierwszy weekend listopada do jednego z osiedlowych sklepów w Dąbrowie Górniczej i zabrał z półki piwo i butelkę drogiej whisky. Jego kradzież została jednak szybko udaremniona przez doświadczoną ekspedientkę, która zamknęła drzwi sklepu, uniemożliwiając złodziejowi ucieczkę. Ten czym wywołał wybuch agresji, mężczyzna zaczął szarpać ekspedientkę oraz pobił dotkliwie klienta sklepu, który stanął w obronie kobiety. 

Policjanci natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali agresora, który trafił do aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała, za które łącznie grozi do 10 lat więzienia. Jednak ponieważ kradzieży i pobicia dokonał w warunkach recydywy, kara jaką usłyszy może być wyższa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3