Chciał sprzedać Mausera z bagnetem z 1944 roku

Mauser

Redakcja

18 stycznia, 2024

38-letni mieszkaniec Brzegu wrócił z Niemiec z "ciekawą" pamiątką. Podczas prac remontowych w hotelu znalazł broń z bagnetem z 1944 roku. Postanowił ją sprzedać. 

Policja z Brzegu otrzymała informacje dotyczącej jednego z mieszkańców miasta, który ma chcieć sprzedać broń. Nieoficjalnymi kanałami miał oferować towar podlegający ścisłej reglamentacji i regulacjom.

Funkcjonariusze ustalili jego personalia i zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Nie miał on pozwolenia na broń. Kiedy postanowili przeszukać jego mieszkanie. Zaskoczony mieszkaniec Brzegu pokazał policjantom broń, którą schował w workach na śmieci. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że zatrzymany rzeczywiście miał szukać kupca.

Powiedział, że znalazł ją kilka lat temu kiedy pracował w Niemczech. Podczas prac remontowych hotelu odkrył ją pod starą drewnianą podłogą. Spodobała mu się, więc postanowił ją przywieźć do Polski. Po wstępnych oględzinach okazało się, że broń pochodzi z 1944 roku. Mauser wraz z bagnetem został zabezpieczony i przekazany do dalszych badań.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3