Chciał popełnić samobójstwo skacząc z 11 piętra. Uratował go policjant

Policja 617912ef30b936 64639404 jpg

Redakcja

5 września, 2022

W niedzielne przedpołudnie policjanci uratowali życie człowieka w depresji. 45-letni mieszkaniec Gliwic zamierzał popełnić samobójstwo.

Około godziny 10.30 służby otrzymały zgłoszenie o człowieku siedzącym w wybitym oknie na 11 piętrze wieżowca przy ul. Czajki. Natychmiast pojawili się tam policjanci oraz strażacy.

Nasi funkcjonariusze dostali się na szczyt budynku, gdzie spostrzegli wybitą szybę i wyłamaną ramę okienną na klatce schodowej. Siedział tam roztrzęsiony mężczyzna. Płakał, był w stanie skrajnej depresji”

podała kmp w Gliwicach.

Ratowania podjął się dzielnicowy z I komisariatu, starszy sierżant Kamil Cieszkowski. Spokojnym tonem zaczął rozmawiać z desperatem, który nie zamierzał rezygnować z podjętej już tragicznej decyzji.

W pewnym momencie zadzwonił telefon (jak się później okazało, była to zaniepokojona partnerka 45-latka) i ta chwila przesądziła prawdopodobnie o losach akcji”

relacjonują policjanci. 

W przypływie racjonalnego myślenia gliwiczanin postanowił oszczędzić swój smartfon i poprosił policjanta o przekazanie go rodzinie. Funkcjonariusz wykorzystał moment - błyskawicznie chwycił za nadgarstek wyciągniętej do niego ręki z telefonem. Gliwiczanina udało się uratować.

Na miejsce wezwano medyków, którzy przejęli chorego. Pojawiła się także partnerka mężczyzny - z podziękowaniami za udaną akcję ratowniczą.

 

Źródło: KMP w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3