Centrum informatyczne KNF w Katowicach. Morawiecki: To kolejna dobra wiadomość dla Śląska

Mateuszmorawieckiknf
Kastelik

Szymon Kastelik

27 kwietnia 2023

W środę na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd zamierza przenieść część działalności instytucji centralnych do innych miast. Do Katowic ma trafić centrum informatyczne Komisji Nadzoru Finansowego.

Morawiecki podczas swojego wystąpienia na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym kilkukrotnie chwalił Śląsk i przedsiębiorców z tego regionu. Zapowiedział, że rozpocznie się proces "decentralizacji" instytucji centralnych. 

- Zależy nam bardzo, aby także instytucje centralne przynajmniej część swojej działalności lokowały w innych ośrodkach - mówił w Katowicach Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział (zgodnie z tematyką wystąpienia: chmura, dane, nowe technologie), że stolica województwa śląskiego "dostanie" centrum informatycznej jednej z najważniejszych polskich instytucji.

- Tutaj w Katowicach na Śląsku ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych, część budowania baz danych, Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział premier. 

- To kolejna dobra wiadomość dla śląska - skomentował Morawiecki.

Ministerstwo w Katowicach

To najprawdopodobniej odpowiedź na marcową obietnicę Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej podczas swojej tygodniowej wizyty w województwie śląskim zapowiedział, że w przypadku dojścia do władzy jego ugrupowania, w Katowicach ulokowana zostanie siedziba ministerstwa przemysłu. 

- Decyzje dotyczące Śląska będą zapadały na Śląsku - mówił Tusk. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3