Centrum Aktywności w piekarskich Brzezinach gotowe

Centrum aktywnosci 5

Redakcja

21 listopada, 2021

Zakończyły się prace przy budowie Centrum Aktywności w piekarskich Brzezinach przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15. W ten sposób powstały: wielofunkcyjne boiska, siłownia zewnętrzna, ścieżka zdrowia, plac zabaw oraz rolkowisko. Wybudowano też nowe oświetlenie, chodniki oraz elementy małej architektury.

W ramach projektu powstał boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 22 x 36 m. Nawierzchnia wraz z podbudową stanowią warstwy przepuszczalne dla wody. W jego obrębie zlokalizowane zostało: boisko do piłki ręcznej/nożnej o polu gry 32 x 18 m, boisko do koszykówki – dwa obiekty o wymiarach 15 x 21 m każdy, a także boisko do siatkówki o rozmiarze 18 x 9 m. Całość została wyposażona w niezbędną infrastrukturę boiskową, w tym piłkochwyty o wysokości 6 metrów.

Strefa siłowni zewnętrznej mieści blisko 180 m² i zawiera cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi utworzona została na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstało łącznie pięć urządzeń.

Plac zabaw powstał w wydzielonej ogrodzeniem strefie o powierzchni ponad 170 m², wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstały: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią.

Nie zabrakło też rampy dla deskorolek czyli tzw. half pipe – strefa ta obejmie powierzchnię blisko 100 m². Górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami. Ten element szybko zapewne stanie się jednym z ulubionych miejsc piekarskich rolkarzy.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności są elementy małej architektury czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Centrum aktywnosci 6

powiązane artykuły:

Termomodernizacja msp6 1
Lokalne 20 stycznia, 2022

Po zeszłorocznym falstarcie spowodowanym porzuceniem przez wykonawce placu budowy, ponownie rozpoczą

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3