CBA zatrzymało Włodzimierza K., byłego Ministra Skarbu Państwa

Cbacba

Redakcja

27 lutego, 2023

W poniedziałek, 27 lutego Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu Włodzimierza K. To były minister skarbu państwa. Obecnie sekretarz Miasta Warszawy. Ma być przesłuchany dzisiaj w Katowicach.

Włodzimierz K. został zatrzymany w sprawie przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy realizacji zamówień publicznych dla firm zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy (tzw. afera śmieciowa). Śledztwo prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, który specjalizuje się w najgłośniejszych sprawach korupcyjnych. 

Na początku lutego br. do tej sprawy zatrzymano już Rafała B. – byłego wiceministra Skarbu Państwa i prezesa Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców.  Prokuratura podejrzewa ich o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, powoływanie się na wpływy, łapówki i oszustwa podatkowe.

Po doprowadzeniu do katowickiego oddziału prokuratury krajowej, Włodzimierz K. usłyszy dziś zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3