Poszukiwani zabarykadowali się w mieszkaniu. Ich "twierdza" została jednak podbita

fot. KPP w Tarnowskich Górach

Redakcja

27 lutego, 2023

35-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór poszukiwany był 3 listami gończymi. Widząc nadchodzących policjantów, zabarykadował się w mieszkaniu. Razem z nim przebywali jego znajomi, którzy również próbowali uniknąć odsiadki.

W ubiegłym tygodniu tarnogórscy wywiadowcy namierzyli 35-latka, za którym sądy wystawiły aż 3 listy gończe. Policjanci udali się na osiedle Przyjaźń, gdzie miał przebywać mężczyzna, który ukrywał się przed organami ścigania.

-Gdy stróże prawa weszli na klatkę schodową, zauważyli, jak grupa osób na ich widok, ruszyła w kierunku jednego z mieszkań. Jak się okazało, osoby domyśliły się, że mogą to być policjanci i chcąc uniknąć spotkania z nimi, zabarykadowały się we wnętrzu mieszkania.
Rozmowa przez zamknięte drzwi nie przyniosła oczekiwanego skutku, dlatego stróże prawa użyli siły, żeby dostać się do środka mieszkania. Wewnątrz przebywały trzy osoby. Szybko okazało się, że dwaj mężczyźni i kobieta są poszukiwane - relacjonuje tarnogórska policja. 

Oprócz 35-latka, zatrzymany został 23-letni mężczyzna oraz 26-latka z Tarnowskich Gór.

-23-latek, wiedząc, że za chwilę trafi za kraty, podczas zatrzymania stawiał opór, dlatego policjanci przy użyciu siły fizycznej skutecznie obezwładnili agresora. Wszyscy poszukiwani trafili do policyjnej celi, gdzie spędzili noc - podała KPP w Tarnowskich Górach. 

Nastepnego dnia zatrzymani zostali przewiezieni do jednostek penitencjarnych, gdzie będą odsiadywać swoje wyroki. Ponadto 35-latek odpowie za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli podczas przeszukania.

powiązane artykuły:

66 730738
Wiadomości 27 października, 2022

Kierujący samochodem jechał „pod prąd” i uderzył w jedną z przydrożnych latarni. Okazało się, że 53-

42 643420
Lokalne 26 stycznia, 2021

Policjanci z częstochowskiego Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób po raz kolejny udowodnili, że

fot. KMP w Częstochowie
Lokalne 11 stycznia, 2023

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta, który był poszukiwany

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3