CBA prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Katowice

Cba

Redakcja

12 stycznia, 2023

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Katowice. Funkcjonariusze badają w szczególności działania promocyjne w zakresie turystyki biznesowej.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Katowicach prowadzą od 27 grudnia 2022 roku "kontrolę w zakresie podejmowania i realizacji przez Miasto Katowice wybranych działań promocyjnych związanych z rozwojem turystyki biznesowej w Katowicach".

Kontrola potrwa do 27 marca 2023 roku. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

Katowice w ostatnich latach były gospodarzem kilku ważnych imprez biznesowo-ekonomiczno-społecznych. To między innymi Szczyt Klimatyczny oraz ubiegłoroczne Światowe Forum Miejskie. Obie imprezy organizowane były we współpracy z ONZ. 

Każdemu wydarzeniowi towarzyszyły działania promocyjne na dużą skalę. I to właśnie kontroluje CBA. Jest to rutynowe działanie, które ma na celu sprawdzenie, czy w ostatnich latach niedoszło do zaniedbań lub nadużyć. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3