Bytom. Oszust wyłudził od starszej kobiety 35 tysięcy złotych!

Hands 4052466 1280

Redakcja

16 listopada 2019

Okłamał mieszkankę Bytomia, że jest policjantem, który rozpracowuje tajną grupę listonoszy, którzy podkładają fałszywe pieniądze emerytom.

Z mieszkającą przy ulicy Obywatelskiej seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta. Wyjaśnił, że rozpracowuje tajną grupę listonoszy, którzy podkładają fałszywe pieniądze. Nieznajomy zapytał kobietę o posiadane oszczędności. Następnie polecił, aby przekazała je policjantowi, który przyjdzie po nie do mieszkania, aby sprawdzić ich autentyczność. Seniorka wykonała polecenie i przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi swoje oszczędności. Chodziło o 35 tysięcy złotych! Po pewnym czasie zorientowała się, że została oszukana.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt osobisty z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji IV przy ul. Zabrzańskiej 91 lub telefoniczny pod numerem 323963810 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

Policjanci apelują, aby nie obdarzać nadmiernym zaufaniem obcych osób. Prosimy też, by ostrzegać o takich sytuacjach swoich rodziców i dziadków, chroniąc w ten sposób ich samych, a także ich dobytek przed przestępcami - napisali bytomscy mundurowi na stronie internetowej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3