Były wiceprezydent Świętochłowic p.o. dyrektora w katowickim szpitalu

298104475 524288549697195 4956360719245396367 n

Redakcja

8 sierpnia, 2022

Adam Trzebinczyk otrzymał nową rolę. Od początku sierpnia pełni obowiązki dyrektora w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

Adam Trzebinczyk był wiceprezydentem Świętochłowic z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jego praca w urzędzie wynikała ze współpracy prezydenta Daniela Begera z PiS-em. Ale już w ubiegłym roku pomiędzy panami wybuchł konflikt, który zakończył się w styczniu bieżącego roku. Ostatecznie Adam Trzebinczyk przestał pełnić funkcję wiceprezydenta miasta, a regionalne struktury PiS ogłosiły zakończenie współpracy z Begerem.

Od tamtej pory Trzebinczyk na bieżąco komentował wydarzenia w Świętochłowicach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Interweniował m.in. w sprawie domków fińskich. Pracował również jako pełnomocnik zarządu w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu. Ale z początkiem sierpnia rozpoczął nowy etap w swojej dynamicznej karierze.

Nieco ponad pół roku od zakończenia współpracy z Danielem Begerem, Adam Trzebinczyk będzie zarządzał Okręgowym Szpitalem Kolejowym w Katowicach. - Zostałem powołany przez zarząd województwa śląskiego na stanowisko p.o. Dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. To dla mnie wielki zaszczyt, zarazem jednak kolejne i ogromne wyzwanie. Podejmuję się tej funkcji odważnie i z przeświadczeniem, że placówka z wielkim dorobkiem przecież i z wieloma sukcesami będzie nadal dynamicznie się rozwijać dla dobra całego naszego regionu. Dołożę ku temu wszelkich starań - komentuje były wiceprezydent Świętochłowic.

Urząd Marszałkowski rozpisał konkurs na to stanowisko, które ostatecznie otrzymał Adam Trzebinczyk. Zastąpił Bohdana Kozaka.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3