Były prezydent Katowic został honorowym obywatelem miasta

Uszok

Redakcja

13 września, 2022

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczysta sesja Rada Miasta z okazji 157. urodzin Katowic. Tradycyjnie nadano tytuły „Honorowy Obywatel Miasta Katowice” oraz „Zasłużony dla Miasta Katowice”.

W tym roku honorowym obywatelem Katowic został były prezydent tego miasta Piotr Uszok. - Dzisiejszy dzień jest dla mnie dniem wyjątkowym. Nie byłoby to możliwe bez współpracującej ze mną kadry kierowniczej Urzędu Miasta, jego pracowników oraz zaufania państwa Radnych. Jesteśmy w gmachu NOSPRu, więc myślę, że uzasadniona będzie alegoria, że choć ja byłem dyrygentem, to wy wszyscy byliście muzykami tworzącymi orkiestrę, a to właśnie orkiestra decyduje o jakości wykonania koncertu. Z radością obserwuję jak kultura i nauka zmieniają oblicze naszej małej ojczyzny – powiedział Piotr Uszok, Honorowy Obywatel Miasta Katowice.

Był przez prawie 30 lat związany z katowickim samorządem. 3 listopada 1998 r. Rada Miasta wybrała go – w formule wyborów pośrednich – na Prezydenta Katowic. W 2002 roku, kiedy to Polacy po raz pierwszy samodzielnie wybierali prezydentów miast w wyborach bezpośrednich, Piotr Uszok, jako jeden z nielicznych w Polsce, został wybrany na prezydenta już w pierwszej turze wyborów. Wysoką ocenę pracy prezydenta Uszoka, mieszkańcy Katowic po raz kolejny wystawiali w kolejnych wyborach na ten urząd, zarówno w 2006 i 2010 r. Piotr Uszok wygrywał je już w pierwszej turze. Swoją pracę w katowickim samorządzie zakończył w 2014 roku po 16 latach pełnienia funkcji prezydenta Katowic.

- Urodziny to czas radości, wspólnych spotkań. Dlatego chciałbym podkreślić, że rozwój Katowic zawdzięczamy mieszkańcom. Katowiczanie - to Wy jesteście siłą napędową tego miasta, inspirujcie nas codziennie do podejmowania nowych wyzwań. Serdecznie Wam za to dziękuję. Słowa podziękowania kieruję także do wszystkich osób, które przekazują nam konstruktywne uwagi i spostrzeżenia – to pomaga nam działać efektywniej i sprawniej. Tu mam na myśli m.in. Szanownych Państwa Radnych. Szczerze doceniam naszą współpracę – mówił podczas urodzinowej sesji Rady Miasta prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Katowice” otrzymali: prof. Aniela Korzon, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Katowicach „Radio Katowice” S.A.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3