Był poszukiwany aż 33 listami gończymi. Zatrzymali go policjanci z Bielska-Białej

fot. KMP w Bielsku-Białej

Redakcja

5 grudnia, 2022

Był poszukiwany 33 listami gończymi oraz 7 zarządzeniami o poszukiwaniach. Ukrywał się od 2019 roku. 1 grudnia 2022 r. zotał zatrzymany przez bielskich policjantów. 34-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej kary.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy miejskiej w Bielsku-Białej poszukiwali od dłuższego czasu 34-latka, za którym zostało wydanych aż 33 listów gończych w związku z przestępstwami, których się dopuścił oraz 7 zarządzeń o poszukiwaniu wydanych przez sądy. 

-Mężczyzna był skazany między innymi za rozboje, kradzieże, włamania oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej- podała KMP w Bielsku-Białej.  

Przed organami ścigania ukrywał się od 2019 roku m. in. na terytorium Unii Europejskiej. Bielscy policjanci ostatecznie namierzyli 34-latka. Ustalili, że przebywa on na terenie Czechowic-Dziedzic. 

-Wobec podejrzeń, że poszukiwany będzie za wszelką cenę próbował uciec, zastosowali szczególne środki ostrożności i przystąpili do działania. Policjanci z referatu narkotykowego, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach otoczyli wytypowaną posesję, zabezpieczając ewentualną drogę ucieczki poszukiwanego. Całkowicie zaskoczony widokiem policjantów mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu- relacjonuje bielska policja. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło z samego rana 1 grudnia.

34-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzone kary więzienia. Dodatkowo odpowie on za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli przy nim w trakcie zatrzymania.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

powiązane artykuły:

37 727062 mo2
Lokalne 30 września, 2022

Bielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który był poszukiwany czterema listami

Police 4261161 1920
Lokalne 4 czerwca, 2021

Kryminalni z Żor zatrzymali 34-latkę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3