Burmistrz Ustronia nie boi się kolejnej kadencji. "Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią mnie pozytywnie"

Przemyslawkorcz
Kastelik

Szymon Kastelik

27 grudnia, 2023

To były trudne 5 lat dla samorządów, ale jak mówi burmistrz Ustronia, jego miasto poradziło sobie z problemami. Przemysław Korcz zapowiada rekordowe środki na inwestycje, a także ponowny start w wyborach samorządowych. 

Ustroń to miasto turystyczne i uzdrowiskowe. Można byłoby uznać, że bardzo spokojne. I tak w rzeczywistości jest, bo niewątpliwie można odpocząć w Ustroniu, uciekając od innych, zatłoczonych miejsc turystycznych w naszym regionie. Jednak to spokój względny, bo w mieście działo się dużo w ostatnim czasie.

Do użytku oddano 60 nowych mieszkań dla mieszkańców miasta. Trwa rozbudowa kanalizacji. W 2023 roku zakończyły się prace z przebudową skrzyżowania na DW 941. Rozpoczęła się modernizacja stawu kajakowego, a planach jest powstanie szlaku w koronie drzew na Czantorii oraz pierwszy w Polsce Szlak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok 2024 również zapowiada się, że będzie bogaty w różne inwestycji.

- Rekordowa ilość środków przeznaczona na inwestycje. To prawie 27 mln złotych przy 140 mln budżecie miasta. Staramy się co roku przeznaczać wyższe kwoty na inwestycje. Aby polepszyć nie tylko gospodarkę miejską, ale także atrakcje dla turystów
- komentuje burmistrz Ustronie, Przemysław Korcz.

Trudny okres dla samorządu

Korcz nie ukrywa, że ostatnie lata były bardzo trudne dla Ustronia, podobnie jak dla innych samorządów. To przede wszystkim pandemia i wojna w Ukrainie. Ale burmistrz Ustronia wskazuje również na czynniki wewnętrzne.

- Bardzo skomplikowany system legislacyjny. Nakładanie nowych obowiązków przez rząd na samorządy, za którymi nie szły dodatkowe środki finansowe. Choćby oświata, ale także dziwne akcje jak sprzedaż węgla przez samorządy - komentuje burmistrz Ustronia i dodaje - Dotacje, który dostawaliśmy lub pozyskiwaliśmy, nie zaspokajały potrzeb lub tego ubytku wynikającego ze zmian ordynacji podatkowej, które bardzo mocno uderzyły w samorządy - stwierdza.

Problemów było wiele, ale jak podkreśla Przemysław Korcz, dzięki swojemu doświadczeniu samorządowemu, pracował odważnie i zamierza kontynuować swoją pracę w Ustroniu. 

- Z werwą, odwagą, ale także z nadziejami dużymi będę przystępował do kolejnej kadencji. Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią mnie pozytywnie - mówi Przemysław Korcz, który w ten sposób zapowiada swój start w wyborach samorządowych. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3