Para Prezydencka wzięła udział w koncercie kolęd w Koniakowie

Andrzejdudakoniakow

Redakcja

27 grudnia, 2023

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele pw. Św. Bartłomieja w Koniakowie odbył się góralski koncert kolęd. Udział w wydarzeniu wziął prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką. - Życzę Państwu, żeby to był dobry czas - powiedział Andrzej Duda w życzeniach.  

Góralski Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się w kościele pw. św. Bartłomieja w Koniakowie. Organizatorem wydarzenia był Zespół Regionalny Istebna, któremu towarzyszył Zespół Mała Istebna. Współorganizatorem koncertu był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W wydarzeniu uczestniczyła Para Prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Razem z innymi zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami gminy Istebna słuchali oraz śpiewali znane wszystkim kolędy w wersji góralskim.

- Jesteśmy bardzo dumni, że co roku dostajemy to zaproszenie i z wielką przyjemnością do państwa przybywamy - powiedział prezydent Polski, Andrzej Duda.

- To specjalny czas, święta Bożego Narodzenia. Kiedy radujemy się wspólnotą rodziny, kiedy ogrzewamy się w tym cieple domowym, rodzinnym. Te święta jest taki moment, kiedy rodzina ma szansę zacieśnić się - dodał prezydent Polski. Mówił też o kończącym się roku i nadchodzącym 2024 roku, że to czas wielkich wyzwań. - Damy radę, tak jak zawsze dawaliśmy radę. Z opieką matki najświętszej. Nie mówię, że ja z Agatą, ale my wszyscy damy radę - stwierdził Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda podziękowała zespołowi za kolejny koncert. Dla najmłodszych uczestników para prezydencka przywiozła słodycze. 

fot. screen Zespół Regionalny Istebna - Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3