Budowa boiska w katowickiej Kostuchnie. Jak przebiegają prace?

Budowa boiska w Katowickiej Kostuchnie

Redakcja

20 lutego 2024

Jak informuje katowicki magistrat, prace nad nowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Boya-Żeleńskiego w Kostuchnie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Inwestycja ma zostać ukończona w najbliższych miesiącach, co oznacza, że dzieci i młodzież już tego lata będą mogły spędzać aktywnie czas na nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie.

– Boisko ma szczególne znaczenie dla społeczności Kostuchny, ponieważ przy ul. Boya-Żeleńskiego Jan Furtok stawiał pierwsze kroki na drodze do piłkarskiej kariery. To miejsce nabiera więc dodatkowego charakteru i symbolicznego znaczenia dla lokalnej społeczności – mówi Daniel Muc, dyrektor Katowickiego MOSiR.

Radość z powodu postępu prac dzielą nie tylko mieszkańcy, ale także młodzi piłkarze, trenerzy i opiekunowie z drużyny UKS MK Górnik Katowice. Klub ten, mający za sobą już długą historię, za dwa lata będzie obchodził 100-lecie istnienia, a nowe boisko będzie dobrym miejscem do upamiętnienia tej ważnej rocznicy.

Aktualnie prace obejmują nie tylko działania związane z ukształtowaniem terenu, lecz również staranne przygotowania do zamontowania systemu nawadniania murawy. Warto podkreślić, że zielona trawa nie tylko estetycznie uzupełni boisko, ale również wpłynie korzystnie na jakość gry. Zainwestowanie w wysokiej jakości system nawadniania to inwestycja w trwałość boiska i zadowolenie jego użytkowników.

Oczekujemy z niecierpliwością na dalszy rozwój prac i z przyjemnością będziemy informować o kolejnych krokach w budowie tego obiektu. Dzięki temu miejscu miłośnicy gry w piłkę nożną będą mieli szansę cieszyć się doskonałymi warunkami do uprawiania swojej pasji, a społeczność Kostuchny zyska atrakcyjne miejsce rekreacji, sprzyjające aktywnemu trybowi życia – dodaje dyrektor Daniel Muc.

powiązane artykuły:

Trasy rowerowe katowice
Lokalne 7 lutego 2024

Rozpoczęły się trzy postępowania przetargowe na inwestycje rowerowe w Katowicach. W Giszo

Ekologiczne osiedle w katowicach
Lokalne 1 lutego 2024

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się budowa nowego osiedla przy ulicy Kosmicznej. W r

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3