Bronisław Foltyn

Bronislaw foltyn

Redakcja

11 września, 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 27 Bronisława Foltyna. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Bronisław Foltyn, kandydat na posła z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu bielskim. Kim jest, czym się zajmuje?

Bronisław Foltyn urodził się w 1974 roku. Jest przedsiębiorcą, prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest właścicielem czterech lokali gastronomicznych w Bielsku-Białej, a także spółki inwestującej w nieruchomości. Działa na rzecz propagowania idei wolnościowych i wolnego rynku. Współzałożyciel Stowarzyszenia KoLiber, był jednym z inicjatorów Referendum ws. Likwidacji Straży Miejskiej w 2014 roku. W czasie pandemii, w jednym ze swoich lokali gastronomicznych, zorganizował Wigilię dla Bezdomnych. Autor wielu inicjatyw i przedsięwzięć np. Klub Ludzi z Pasją, Przegląd Zespołów Rockosz, Stand-Up Bielsko-Biała, Fajfy dla Seniorów, Kino na Starówce. Organizator kilkuset koncertów największych polskich artystów, organizator spotkań z publicystami, pisarzami i postaciami polskiej sceny politycznej.

Działalność polityczna

Były Prezes UPR W Bielsku-Białej w latach 2002-2004r.  Działał również aktywnie w Kongresie Nowej Prawicy, a następnie w Partii KORWiN w Bielsku-Białej. Szef Sztabu Wyborczego Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do Senatu w 2004 roku. Na początku 2023 roku wygrał Prawybory Nowej Nadziei i został liderem listy Konfederacji do Sejmu.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 1 miejsca na liście KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu nr 27 obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Bronisław Foltyn kontakt:

tel. 604 923 692

e-mail: biuro@bronislawfoltyn.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3