Monika Rosa - Posłanka na Sejm RP

Monika rosa poslanka

Redakcja

11 września 2023

Sylwetka posłanki Moniki Rosy. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Monika Rosa, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Monika Rosa urodziła się w 1986 roku w Czeladzi. Posiada wykształcenie wyższe, jest politologiem. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracowała m.in w lokalnych mediach, była urzędniczką w kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego, współtworzyła czasopismo „Liberté!”, działała w Młodym Centrum i Stowarzyszeniu Projekt: Polska. Identyfikuje się jako osoba narodowości śląskiej.

Działalność polityczna

Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 startowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej, uzyskała wówczas 13 918 głosów.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 2 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Monika Rosa kontakt: 

e-mail: monika.rosa@sejm.pl

tel. 32 400 43 77

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3