Brak możliwości zapłaty kartą za przejazd A4

Autostradagddkia

Redakcja

13 lipca, 2023

Stalexport Autostrady Małopolska - koncesjonariusz odcinka A4 Kraków - Katowice informuje, że w czwartkowy wieczór 13 lipca kierowcy nie zapłacą kartą za przejazd autostradą.

Koncesjonariusz odcinka A4 Kraków - Katowice w krótkim komunikacie informuje, że 13 lipca od godz. 20 przez około kilkanaście minut nie będzie możliwe wnoszenie opłat za przejazd A4 Katowice-Kraków oraz w Punktach Obsługi Klienta kartami bankowymi: VISA, MasterCard oraz Maestro.

Przerwa związana jest z aktualizacją systemu płatniczego/ - Opłaty będzie można wnosić kartami flotowymi, gotówką oraz z wykorzystaniem elektronicznego poboru opłat A4Go i videotollingu - informuje spółka Stalexport Autostrady Małopolska.

Darmowa A4 Kraków - Katowice

Przypomnijmy, że od początku lipca dotychczas płatne odcinki autostrad w Polsce pod zarządem GDDKiA są darmowe dla samochodów osobowych. Nadal kierowcy muszą jednak płacić za przejazd odcinkami autostrad, którymi zarządzają podmioty prywatne, tzw. koncesjonariusze.

Taki status ma odcinek Kraków - Katowice autostrady A4. Koncesja dla Stalexport Autostrady Małopolska wygasa w 2027 roku i (jeżeli nic nie ulegnie zmianie) to za 4 lata również tym odcinkiem autostrady przejedziemy (przynajmniej osobówkami) za darmo.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3