Niewybuchy w Jastrzębiu-Zdroju. Znaleziono 6 pocisków moździerzowych

Niewybuchy w jastrzębiu

Redakcja

13 lipca 2023

Podczas prac ziemnych prowadzonych przez Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w rejonie skrzyżowania ulicy Młyńskiej i Gołębiej natrafiono na niewybuchy. Niebezpieczne znaleziska zostały przejęte przez saperów.

Kolejny raz okazało się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. Tym razem niewybuchy ujawniono w Jastrzębiu-Zdroju podczas prac ziemnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

6 pocisków moździerzowych zostało przejętych przez patrol saperski. Teren budowy będzie w najbliższym czasie ponownie przeszukany. Obecnie nie ma zagrożenia. Ruch na ulicy Podhalańskiej pozostawał bez zmian.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.


powiązane artykuły:

55 761062
Lokalne 3 czerwca 2023

Chociaż od drugiej wojny światowej minęło już sporo czasu, nadal w naszym województwie znajdowane

niewybuch z II Wojny Światowej
Lokalne 3 maja 2023

Dyżurny raciborskiej Policji został powiadomiony o dwóch przypadkach znalezienia niewybuc

55 746064
Lokalne 22 lutego 2023

Podczas prac budowlanych z udziałem koparki, odkryto na liczne "pamiątki" z okresu II wojny świat

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3