Boże Ciało 2023 - wzmożone kontrole policyjne na drogach

35 762224

Redakcja

7 czerwca, 2023

Długie weekendy i obchody świąt to czas kiedy wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci.

Dzisiaj o 6.00 rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym długim weekendem. Potrwa ona aż do godz. 22.00 w niedzielę. 

Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem - apeluje policja. 

Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

powiązane artykuły:

Boże Ciało nr 1 fot Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
Lokalne 6 czerwca, 2023

W związku z procesjami Bożego Ciała w czwartek 8 czerwca w Bielsku-Białej mogą wystąpić czasowe u

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3