Bójki kibiców i materiały pirotechniczne przy Cichej 6. Interweniowała policja

40 684760

Redakcja

29 listopada, 2021

W miniony piątek przy ulicy Cichej 6 odbyło się spotkanie piłkarskie pomiędzy Ruchem Chorzów a Motorem Lublin. Na stadionie doszło do bójki pomiędzy kibicami oraz do odpalenia materiałów pirotechnicznych.

Chorzowscy policjanci wspierani przez mundurowych z katowickiego, bielskiego i częstochowskiego oddziału prewencji oraz Policji konnej, zabezpieczali piątkowy mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Motorem Lublin. Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Niestety nie wszyscy zasiadający na trybunach zrozumieli zasady bezpiecznego kibicowania. Już w pierwszej połowie kibice chorzowskiego klubu po rozłożeniu flagi wielkoformatowej przebrali się pod nią w kombinezony malarskie, a następnie odpalili na stadionie dużą ilość środków pirotechnicznych. Niektóre z nich zostały przerzucone na murawę boiska oraz sektor zajmowany przez kibiców z Lublina. Następnie duża część pseudokibiców chorzowskiej drużyny przemieściła się w rejon sektora gości, gdzie pokonała zabezpieczenia techniczne sektora buforowego. W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu Chorzów. Ze względu na brak skuteczności służby ochrony oraz w obawie o zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników, musiała reagować Policja. Natychmiastowe i zdecydowane wprowadzenie grup interwencyjnych policji, wspieranych przez policjantów z zespołu konnego, skutecznie ostudziła zapał kibiców obu drużyn, którzy uciekli w rejon swoich sektorów. W trakcie tych zajść pseudokibice naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy służby ochrony oraz zniszczyli infrastrukturę obiektu. Całe zajście zostało nagrane przez wyspecjalizowane, policyjne grupy monitorujące zachowania kibiców. Obecnie policjanci z Wydziału Kryminalnego analizują zapisy z kamer i ustalają tożsamość wszystkich uczestników zajść na stadionie. 

Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, a sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie - informuje śląska policja. 

Dwaj pseudokibice z Lublina zostali zatrzymani przez chorzowskich policjantów jeszcze przed meczem. Mężczyźni w wieku 28 i 29 lat odpowiedzą za rozbój, którego dopuścili się w Lublinie, zanim pojechali na mecz do Chorzowa. 

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową - dodaje śląska policja. 

źródło: śląska policja
40 684758

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3