Bielsko-Biała wybrało firmę, która wyremontuje budynek dla magistratu

3 W1 A0958 27 maj 2020 2000x1333

Redakcja

22 czerwca 2020

Samorząd Bielsko-Białej wybrał wykonawcę przebudowy budynku zakupionego w ub.r. od Beskidzkiej Spółdzielni Ogrodniczej z myślą o ulokowaniu w nim stanowisk urzędniczych. Obiekt stoi w pobliżu Ratusza - podał bielski magistrat.

„Wykonawca został wyłoniony. Termin podpisania z nim umowy nie został jeszcze wyznaczony” – poinformował w poniedziałek rzecznik bielskiego urzędu miejskiego Tomasz Ficoń.

Wykonawca będzie miał pół roku od podpisania umowy na realizację zadania.

Na przetarg wpłynęło sześć ofert. Magistrat wybrał najtańszą, choć i ona była wyższa od kwoty, jaką samorząd zamierzał przeznaczyć. Urzędnicy wyliczyli, że inwestycja będzie kosztowała 3 mln zł. Najniższa oferta opiewała na 5,3 mln zł. Tomasz Ficoń poinformował w poniedziałek, że magistrat zdecydował się dołożyć z budżetu dodatkowe fundusze.

Czytaj także: Dobiega końca remont bielskiego Studia Filmów Rysunkowych

Miasto kupiło budynek od spółdzielni ogrodniczej za 2,9 mln zł. Po zakończeniu przebudowy i adaptacji znajdą się w nim magistrackie biura. Dzięki temu urzędowa baza zostanie powiększona o ponad 2,3 tys. m kw.

Bielski urząd miejski obecnie zajmuje przede wszystkim zabytkowy Ratusz, a także zaadaptowane budynki pofabryczne vis a vis niego. Nowy budynek znajduje się w bezpośredniej bliskości dotychczasowych zabudowań magistrackich. (PAP)

Foto: UM Bielsko-Biała 

powiązane artykuły:

Pilne
Wiadomości 18 stycznia 2022

Bakalland S.A. wycofuje ze sprzedaży kilka serii partii swoich batoników. Powodem szkło w smakołykac

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3