Bielsko-Biała: na parkingu przed centrum handlowym strzelał do policjantów. Był poszukiwany

napaść na policjantów

Redakcja

26 marca 2023

Bielscy kryminalni wystąpili do prokuratury, by ta skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 46-latka. Mężczyzna użył broni gazowej wobec interweniujących mundurowych. Został zatrzymany, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W minioną środę po godzinie 13.00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli na parkingu przed centrum handlowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w bielsku-Białej samochód marki Citroen, w którym siedział poszukiwany mężczyzna. 

-Kiedy stróże prawa podeszli do auta, mężczyzna nie reagował na ich polecenia, był nerwowy i pobudzony. Podczas legitymowania, a następnie próby zatrzymania 46-latek uderzył drzwiami samochodu jednego z policjantów, następnie wyjął przedmiot wyglądający jak pistolet, wycelował w mundurowych i oddał dwa strzały w stronę jednego z nich - relacjonuje bielska policja.  

Mundurowy na szczęście nie został ranny, ponieważ okazało się, że była to broń gazowa.

Sprawca usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na podjęte przez nich czynności służbowe. 46-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Pexels photo
Lokalne 31 sierpnia 2022

W sobotnie popołudnie jeden z sosnowieckich radiowozów został ostrzelany z pistoletu pneumatycznego.

Atak na policjanta i lekarza
Lokalne 20 marca 2023

34-letni jastrzębianin, w trakcie pobytu w izbie przyjęć, zaatakował lekarza, a kilka dni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3