Mieszkaniec Sosnowca strzelał z broni pneumatycznej do radiowozu

Pexels photo

Redakcja

31 sierpnia 2022

W sobotnie popołudnie jeden z sosnowieckich radiowozów został ostrzelany z pistoletu pneumatycznego. Na szczęście pociskami uderzającymi w radiowóz były plastikowe kulki. Sprawcą zajścia okazał się być 42-letni mężczyzna, który został natychmiast zatrzymany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wydawać by się mogło, że sceny strzelania do radiowozów możemy zobaczyć wyłącznie w amerykańskich filmach. 42-letni mieszkaniec Sosnowca oglądał ich chyba zbyt wiele, bo postanowił samemu poczuć się jak w filmie. 

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19:30. Policjanci Komisariatu Policji II w Sosnowcu jadąc radiowozem ulicą Robotniczą zostali ostrzelani z pistoletu pneumatycznego. Mundurowi nie zignorowali tego i jak tylko zorientowali się skąd padają strzały, ruszyli za mężczyzną w pościg. 

Zatrzymanym  okazał się być 42-letni mieszkaniec Sosnowca dobrze znany sosnowieckiej Policji. Jak informuje policja, żartowniś usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, został objęty dozorem policyjnym. Za irracjonalne zachowanie mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3