Bezpieczeństwo seniorów w rękach elektronicznej opaski. Jak działa program teleopieki?

teleopaska

Katarzyna Kulyk

30 marca 2023

Program teleopieki dla dąbrowskich seniorów. Już teraz można zgłaszać swój udział w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Na udział w programie ma szanse 300 mieszkańców po 65 roku życia.

W Dąbrowie Górniczej powstaje program współfinansowany z rządowych środków w ramach „Korpusu Wsparcia Seniora”. Teleopieka dla seniorów to program, w ramach którego mieszkańcy miasta po 65 roku życia otrzymają bezpłatnie specjalne elektroniczne opaski. Sprzęt noszony na ręce, wyposażony jest w wiele funkcji, które mogą pomóc w zadbaniu o bezpieczeństwo użytkownika.

Opaski posiadają opcje monitorowania pulsu, detektor upadku, lokalizator GPS czy przycisk S.O.S. W przypadku gdy zadzieje się coś niepokojącego, senior będzie mógł nawiązać połączenie głosowe z asystentem.

Co więcej sam asystent może dostać sygnał z urządzenia o możliwych zagrożeniach dla seniora, w takich sytuacjach również istnieje możliwość nawiązania połączenia z użytkownikiem i sprawdzenia czy wszystko jest w porządku.

Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami: 571 332 290 i 571 332 363.


powiązane artykuły:

aplikacja zus do składania wniosków
Lifestyle 7 marca 2023

Aplikacja mobilna mZUS, która umożliwia szybkie i wygodne składanie wniosków o świadczeni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3