Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza z dofinansowaniem unijnym

Wislamalysz

Redakcja

3 marca 2024

W Wiśle powstanie Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. Inwestycja warta 25,8 mln zł będzie dofinansowana kwotą 17,8 mln zł funduszy unijnych.

Już w 2020 roku Adam Małysz, burmistrz Wisły Tomasz Bujok i marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podpisali list intencyjny w sprawie powstania Beskidzkiego Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. Teraz, po prawie 4 latach inwestycja ta staje się faktem. 

Podczas lutowej sesji Rady Miasta Wisły marszałek Chełstowski poinformował, że ponad połowę kwoty potrzebnej do powstania centrum pokryje dofinansowanie unijne.

- To już pewne, że w Wiśle powstanie Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. Projekt ma wartość 25,8 mln zł z czego 17,8 mln zł to fundusze unijne. Burmistrzowi Tomaszowi Bujokowi i prezesowi Polskiego Związku Narciarstwa serdecznie gratuluję - powiedział Jakub Chełstowski.

Sercem centrum ma być wystawa z nagród i medali zdobytych przez Adama Małysza. Ponadto w budynku znajdą się kolekcje nart Orła z Wisły, jego strojów sportowych, a także wyświetlane będą filmy o Małyszu.

Chełstowski i Małysz wyróżnieni

Na tej samej sesji Rady Miasta marszałek Jakub Chełstowski otrzymał z rąk burmistrza Wisły Medal im. Bogumiła Hoffa - "Zasłużony dla Miasta Wisła”. 

-  Fakt uhonorowania Medalem im. Bogumiła Hoffa – Zasłużony dla miasta Wisła – jednym z najbardziej prestiżowych odznaczeń w regionie jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Nie ukrywam, że jest to także jeden z najszczęśliwszych dni w mojej pracy zawodowej, ale też potwierdzenie, że w ciągu tej już blisko pięć i pół roku trwającej kadencji, wszystkie miejsca naszego województwa były dla nas tak samo ważne - skomentował Chełstowski.

Natomiast obecni na sesji Adam Małysz został wyróżniony  „Złotą Honorową Odznaka za Zasługi dla Województwa Śląskiego” przyznaną przez sejmik naszego województwa. 

„Orzeł z Wisły” czterokrotny medalista olimpijski, czterokrotny mistrz świata, czterokrotny zdobywca kryształowej kuli w Pucharze Świata w skokach narciarskich jest obecnie prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

Andrzej Grygiel / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3