Organizował nielegalne przekroczenie granicy dla migrantów

6 282029 g

Redakcja

3 marca 2024

Po kilku miesiącach funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali mężczyznę, który w październiku ubiegłego roku przewoził nielegalnych migrantów. 

Do zatrzymania doszło 25 lutego, a dokonali tego funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu. Mężczyzna podejrzewany jest o bycie kurierem i organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawa miała swój początek w październiku 2023 r. w trakcie Tymczasowego Przywrócenia Kontroli Granicznej na granicy polsko-słowackiej. W ramach prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd, którym kierował mężczyzna. 

- Kierujący busem zatrzymał pojazd po czym z niego wysiadł i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi niezwłocznie podjęli za nim pościg, jednakże bezskuteczny. Jak się okazało w przestrzeni ładunkowej porzuconego pojazdu była grupa nielegalnych migrantów, którzy mieli być przewiezieni na terytorium Niemiec - relacjonuje straż graniczna.

Ostatecznie udało się ustalić dane zbiegłego kierowcy busa i miejsce jego pobytu. Został zatrzymany w jednym z hosteli pracowniczych w centralnej części Polski. Nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy – był przekonany o swojej bezkarności.

- Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu tj. organizowania innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy - dodaje straż graniczna. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3