Entliczek pentliczek piechniczek POST FB 1 1

Redakcja

26 kwietnia, 2022

W majowy weekend będziemy świętować w Wiśle piękny jubileusz wybitnego trenera piłkarskiego Antoniego Piechniczka, od lat mieszkającego w „Perle Beskidów”. Wisła zaprasza 1 maja na wspólne celebrowanie 80. urodzin trenera.

W ramach obchodów w kompleksie sportowym na Jonidle czeka nas piłkarskie miasteczko dla dzieci i mecz byłych gwiazd piłki nożnej, na Placu Hoffa zostanie odsłonięta tablica trenera w Alei Gwiazd Sportu a w amfiteatrze benefis trenera z udziałem piłkarzy i koncert zespołu Frele.

W programie:

11:00-14:00 - Piknik Wybitnego Reprezentanta - dziecięcy turniej piłki nożnej na Jonidle, gry, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, itp.

14:30 - mecz polskich gwiazd piłki nożnej na Jonidle w nawiązaniu do meczu Polska - Francja o trzecie miejsce na MŚ w 1982 - udział potwierdzili m.in. byli reprezentanci Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Waldemar Fornalik, Jan Urban, Radosław Gilewicz, Dariusz Gęsior, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, Marek Sokołowski, Marek Matuszek, itd.

17:00 - odsłonięcie tablicy Antoniego Piechniczka w Alei Gwiazd Sportu na wiślańskim rynku;

17:30 - spotkanie benefisowe w amfiteatrze, rozmowy z trenerem i piłkarzami, krótki film o Antonim Piechniczku przygotowany przez PZPN - wydarzenie poprowadzi aktor Bogdan Kalus;

19:00 - koncert zespołu Frele (amfiteatr)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Organizatorem wydarzenia jest miasto Wisła we współpracy Wiślańskim Centrum Kultury, Wiślańskim Stowarzyszeniem Sportowym, Śląskim Związkiem PIłki Nożnej oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

 

Źrodło: UM Wisła

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3