Będzie bezpieczniej na DK45

1460x616 4

Redakcja

17 października, 2022

Mieszkańcy Roszkowa, Krzyżanowic i Tworkowa mogą mieć powody do radości, bo znacznie poprawi się bezpieczeństwo przy drodze krajowej nr 45. Powstanie nowe oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe, a także zostanie dodatkowa oznakowane przejście dla pieszych w pobliżu przedszkola w Krzyżanowicach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie dodatkowej infrastruktury drogowej, poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK45 pomiędzy Roszkowem a Tworkowem. Wykonawcą jest firma Inżbud TT z Rybnika, a prace powinny zakończyć się w listopadzie 2023 r. Wartość tej inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

W ramach tej inwestycji powstanie m.in. dodatkowa sygnalizacja przy przejściu dla pieszych w rejonie przedszkola w Krzyżanowicach, nowe chodniki po obu stronach drogi zarówno w Roszkowie jak i Krzyżanowicach oraz ścieżki pieszo-rowerowe  w Krzyżanowicach. W ramach budowy chodników zostaną także ustawione krawężniki, a wzdłuż chodników od strony rowu pojawią się balustrady. 

Nowa sygnalizacja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w obrębie przedszkola w Krzyżanowicach. Chodniki i ciągi pieszo-rowerowe umożliwią bezpiecznie i komfortowe poruszanie się wzdłuż drogi krajowej. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa tym. uczestnikom ruchu, którzy są najbardziej narażeni, czyli pieszym i rowerzystom. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3