Bartosz Slisz z Rybnika zadebiutował w reprezentacji Polski!

Bslisz

Redakcja

6 września, 2021

Mecz z San Marino był okazją dla kilku młodych zawodników na przekonanie selekcjonera reprezentacji Polski, żeby dał im szansę w kolejnych spotkaniach. Jednym z tych piłkarzy był Bartosz Slisz z Rybnika.

Polska pokonała na wyjeździe San Marino 7:1, ale niesmak pozostał. Nasza reprezentacja po fatalnym błędzie w obronie pozwoliła rywalom na zdobycie gola. Warto zaznaczyć, że San Marino to jedna z najsłabszych drużyn w piłkarskim świecie. Większość reprezentantów tego kraju to amatorzy. 

Należy odnotować też, że selekcjoner polskiej drużyny wykorzystał to spotkanie, żeby sprawdzić kilku debiutantów. Powodem był liczne kontuzje, zwłaszcza w linii pomocy. Pech innych jest w sporcie okazją dla młodych piłkarzy. I tak też było tym razem. 

W 46. minucie na boisko w miejsce Jakuba Modera wszedł Bartosz Slisz. Piłkarz Legii Warszawy w lutym 2020 roku był bohaterem głośnego transferu. Wojskowi kupili go z Zagłębia Lubin za 1,8 miliona euro - jest to rekordowa suma za jaką polski zespół kupił piłkarza. Świadczy to o tym, że Slisz jest naprawdę wyjątkowym piłkarzem, co też udowodnił w barwach Legii Warszawy. Regularnie znajduje miejsce w pierwszym składzie mistrza Polski. Nic dziwnego, że w przypadku problemów z kontuzjami Paulo Sousa postanowił dać mu szansę.

Bartosz Slisz pochodzi z Rybnika. To w tym śląskim mieście rozpoczął swoją poważną karierę piłkarską. To w lokalnym ROW 1964 Rybnik grał najpierw w juniorach, a następnie przeszedł do seniorskiej drużyny. W wieku 18 lat przeszedł do Zagłębia Lubin. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3