Barbara Wnęk-Gabor - Radna Katowice

Barbara wnek gabor radna

Redakcja

24 lipca, 2023

Sylwetka radnej Rady Miasta Katowice Barbary Wnęk-Gabor. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Barbara Wnęk-Gabor, radna z Katowic, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Barbara Wnęk-Gabor urodziła się w 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania oraz magisterskie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie prowadziła zajęcia ze studentami m.in. z przedsiębiorczości. Jest stypendystką programu stażowego w Belgii. W latach 2010-2017 była dyrektorem biura senatorskiego. Kierowała jedną z największych organizacji studenckich w Polsce – Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, na poziomie lokalnym i krajowym.

Największe osiągnięcia – nagrodzona odznaką honorowa za zasługi dla Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Skutecznie zabiegała o dostępność logopedy i psychologa w katowickich żłobkach. Przyczyniła się do utworzenia klasy dla dzieci autystycznych w szkole, w której zabiegali o to ich rodzice. Wprowadziła w życie uchwałę w sprawie zwolnienia od opłaty targowej, a także zwolnienia od podatku od nieruchomości właścicieli zabytkowych budynków w centrum Katowic, w których dokonano remontu elewacji. Doprowadziła do wypłaty zaległych dofinansowań dla mieszkańców Katowic na działania związane z ochroną środowiska (dotyczy to m.in. dotacji na wymianę pieców na ekologiczne).

Ponadto, poniżej przykładowe zrealizowane działania:

- w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców zabezpieczyła środki na finansowanie w budżecie miasta Katowice m.in. na: wykonanie ścieżki rowerowej łączącej Katowice, Chorzów i Siemianowice Śląskie; remontu placu zabaw w Parku Budnioka, remontu windy w Szpitalu Murcki, remontu ulic m.in. Daszyńskiego, Jabłoniowej, Łącznej; dokończenie m.in. ścieżki pieszo-rowerowej przy tzw. „Drodze Dobrych Myśli"

- skutecznie interweniowała w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na remont bloków mieszkalnych na Osiedlu Wajdy i usunięcia z nich szkodliwego azbestu

- podejmowała działania w sprawie rewitalizacji Parku Boguckiego oraz remontu wiat przystankowych m.in. w dzielnicy Dąb i Bogucice

- doprowadziła do powstania w Katowicach Skweru Niezależnego Zrzeszenia Studentów i tablicy upamiętniającej NZS.

Działalność w Radzie Miasta

W wyborach samorządowych w 2018 roku wybrana z listy: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Okręg wyborczy: Nr 5 Zawodzie, Wełnowiec - Józefowiec, Koszutka, Bogucice
Należy do klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Jako radna zasiada w komisjach:

  • Kultury, Promocji i Sportu (Wiceprzewodnicząca Komisji)
  • Górniczej

Działalność polityczna

Członek partii politycznej Platforma Obywatelska RP.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 20 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Nawiąż kontakt z katowicką radną:

Telefon: +48 509129092
Email: poczta@barbarawnek.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3