Balony nad Tychami i Pszczyną. Wyjątkowe zawody

Balony

Redakcja

27 czerwca, 2022

Profesjonalne załogi baloniarskie walczyły o puchar marszałka województwa, a loty konkursowe odbyły się w Pszczynie i Tychach. Impreza odbyła się po raz drugi i była częścią obchodów związanych z setną rocznicą przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium w zakończonych zawodach balonowych stanął aktualny wicemistrz Polski Tomasz Filus, reprezentujący Wrocławski Klub Balonowy. On też został najlepszym zawodnikiem niedzielnych zawodów. W przekroju całej rywalizacji na drugim miejscu uplasował się Kacper Pudło z Mościc, trzeci był Litwin Vitas Kerdokas z Wilna.

- Chcieliśmy w ten dość oryginalny sposób nie tylko uczcić powrót Śląska do Macierzy, ale także stworzyć wydarzenie służące integracji lokalnej społeczności. I tak też się stało, frekwencja jest naprawdę spora, pogoda dopisała – podkreślił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

W zawodach wzięło udział 20 załóg, które wystartowały w pięciu konkurencjach. Cztery z nich odbyły się w Pszczynie, jedna w Tychach.

- To duża satysfakcja, że mogliśmy gościć tak kapitalne wydarzenie – podkreśla Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

- To rzeczywiście bardzo atrakcyjne widowisko, którego nie zobaczymy na co dzień – dodaje prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

 

powiązane artykuły:

IMG 1908
Lokalne 6 sierpnia, 2022

Uczniowie z Pszczyny zyskali nowe miejsce rekreacji. Wielofunkcyjne boisko posłuży nie tylko jako ur

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3