Autrostrada A1: skradzionym lexusem uciekał przed policją. Padły strzały

Redakcja

13 marca 2024

Mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic zatrzymali 49-latka, który próbował potrącić policjanta. Mężczyzna uciekał skradzionym kilkanaście dni wcześniej lexusem z „lewą” tablicą rejestracyjną. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Pod koniec lutego br. policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach patrolowali węzeł autostradowy A1 w Knurowie, gdy zauważyli samochód, którego kierowca jechał z zamaskowaną twarzą.
Postanowili zatrzymać lexusa do kontroli. Dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak ten nie reagował. 

Mundurowi ruszyli za kierowcą w pościg, informując o sytuacji dyżurnego Policji. Uciekający mężczyzna jechał w tak niebezpieczny sposób, że stwarzał zagrożenie dla innych uczestników drogi - relacjonuje policja.  

W pościg włączyli się również policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Gdy lexus wjechał na rondo, policjanci zajechali mu drogę, doprowadzając tym samym do jego zatrzymania. W momencie, gdy mundurowi podchodzili o kierującego, ten nagle ruszył w ich kierunku, próbując potrącić jednego z interweniujących policjantów. Udało mu się odjechać. Padły strzały ze służbowej broni. Po krótkim pościgu został zatrzymany - podała policja. 

Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Podczas policyjnych czynności wyszło na jaw, że lexus został skradziony z kilkanaście dni wcześniej z Sosnowca, a tablice rejestracyjne, które miał założone były fałszywe.

Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści, niezatrzymania się do kontroli drogowej, paserstwa i posiadania podrobionej tablicy rejestracyjnej. Sąd Rejonowy w Gliwicach, na wniosek prokuratora, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 13 lutego 2024

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z rudzkiej drogówki próbowali zatrzymać do kontro

60 787829
Lokalne 27 listopada 2023

24-latek spowodował dwie kolizje i uciekał przed policją. Poruszał się skradzionym samochodem i b

Ucieczka przed policją
Lokalne 4 marca 2024

Policjanci zatrzymali 14-latkę, która kierując czterokołowcem, nie zatrzymała się do kont

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3