Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner

Redakcja

11 września, 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 27 Apoloniusza Tajnera. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Apoloniusz Tajner, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu bielskim. Kim jest, czym się zajmuje?

Apoloniusz Tajner urodził się w 1954 roku w Goleszowie. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem trenera narciarstwa klasycznego II klasy. W młodości uprawiał kombinację norweską. Kilkukrotny Mistrz Polski juniorów oraz zdobywca 5. miejsca na mistrzostwach świata w tej kategorii.  Szkolił zawodników w Olimpii Goleszów, prowadził reprezentację Polski w kombinacji norweskiej, pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych w Polskim Związku Narciarskim. Pod wodzą Apoloniusza Tajnera Adam Małysz trzykrotnie z rzędu zdobył Puchar Świata, trzykrotnie mistrzostwo świata i jedno wicemistrzostwo świata, wygrał 49. Turniej Czterech Skoczni, a na igrzyskach w 2002 w Salt Lake City zdobył brązowy i srebrny medal. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w latach 2006–2022. W wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu znajduje się tablica poświęcona Tajnerowi. W 2012 roku otrzymał Kamień Milowy „Forbesa”, w 2017 został uhonorowany gwiazdą w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. 

Działalność polityczna

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 bez powodzenia kandydował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu śląskim.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 27 obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Apoloniusz Tajner kontakt:

e-mail: Kontakt@apoloniusztajner.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3