Przemysław Koperski - Poseł na Sejm RP

Przemyslaw koperski posel

Redakcja

11 września, 2023

Sylwetka posła Przemysława Koperskiego. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Przemysław Koperski, kandydat na posła z KW Nowa Lewica w okręgu bielskim. Kim jest, czym się zajmuje?

Przemysław Koperski urodził się w 1974 roku w Opolu. Posiada wykształcenie wyższe, jest prawnikiem. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu wyceny i gospodarki nieruchomościami na tej samej uczelni, z kontroli finansowej w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz z zarządzania projektami europejskimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, pracował także na dyrektorskim stanowisku w austriackiej firmie doradczej. Radny powiatu bielskiego w latach 1998–2006. W 2010 roku został powołany na zastępcę prezydenta Częstochowy. Zrezygnował w 2014 w związku z objęciem w ostatnim roku IV kadencji mandatu radnego województwa. W tym samym roku bez powodzenia ubiegał się o prezydenturę miasta Bielsko-Biała. 

Działalność polityczna

Poseł na Sejm IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 startował w okręgu bielskim z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej uzyskał wówczas 22 055 głosów. 

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 1 miejsca na liście KW Nowa Lewica w okręgu nr 27 obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Przemysław Koperski kontakt:

tel. 515 577 462

e-mail: biuro.poselskie.koperski@gmail.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3