Anna Popek wzięła udział w akcji śląskiej policji

https://slaska.policja.gov.pl/

Katarzyna Kulyk

2 marca, 2023

Inauguracja akcji „Na drodze patrz i słuchaj” w rotundzie katowickiej komendy. Na wydarzeniu można było zobaczyć premierę spotu z udziałem dziennikarki Anny Popek, który przedstawia niebezpieczne sytuacje na śląskich drogach.

W środę 1 marca odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji „Na drodze patrz i słuchaj”, w której uczestniczyli między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach p.o. insp. Marek Nowakowski oraz dziennikarka Anna Popek, która miała okazję wystąpić w specjalnie przygotowanym spocie profilaktycznym przygotowanym prze śląską Policję.

Na wydarzeniu gośćmi były także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, młodzież z 1 Knurowskiej Drużyny Harcerskiej, studenci WSB w Chorzowie i przedstawiciele mediów.

- Głównym celem trwającej w marcu akcji jest uświadomienie uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie podczas korzystania z drogi szczególnej ostrożności. Nowoczesna technologia w samochodach lub dostępna w telefonach sprawia, że unikanie czynników rozpraszających jest coraz trudniejsze. - komentuje policja

Wszystko zatem leży w naszych rękach, to my decydujemy w jakim stopniu korzystamy z różnych udogodnień podczas jazdy, jeśli nasza uwaga ulegnie rozproszeniu możemy nie zauważyć niebezpiecznej sytuacji, która akurat ma miejsce, a skutki takiego rozproszenia mogą być olbrzymie. 

- Tylko w ostatnich 3 latach na drogach województwa śląskiego doszło do 3815 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 164 osoby zginęły, a 1672 zostały ranne. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj! - dodaje policja
https://slaska.policja.gov.pl/

powiązane artykuły:

319152216 1819177591756274 5919812389308492573 n
Lokalne 15 grudnia, 2022

W czwartek, 15 grudnia w Dąbrowie Górniczej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3