
Inauguracja akcji „Na drodze patrz i słuchaj” w rotundzie katowickiej komendy. Na wydarzeniu można było zobaczyć premierę spotu z udziałem dziennikarki Anny Popek, który przedstawia niebezpieczne sytuacje na śląskich drogach.
W
środę 1 marca odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji „Na
drodze patrz i słuchaj”, w której uczestniczyli między innymi
Zastępca Komendanta
Wojewódzkiego Policji w Katowicach p.o.
insp. Marek
Nowakowski oraz dziennikarka Anna Popek,
która miała okazję wystąpić w specjalnie przygotowanym spocie
profilaktycznym przygotowanym prze śląską Policję.
Na wydarzeniu gośćmi były także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, młodzież z 1 Knurowskiej Drużyny Harcerskiej, studenci WSB w Chorzowie i przedstawiciele mediów.
- Głównym celem trwającej w marcu akcji jest uświadomienie uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie podczas korzystania z drogi szczególnej ostrożności. Nowoczesna technologia w samochodach lub dostępna w telefonach sprawia, że unikanie czynników rozpraszających jest coraz trudniejsze. - komentuje policja
Wszystko zatem leży w naszych rękach, to my decydujemy w jakim stopniu korzystamy z różnych udogodnień podczas jazdy, jeśli nasza uwaga ulegnie rozproszeniu możemy nie zauważyć niebezpiecznej sytuacji, która akurat ma miejsce, a skutki takiego rozproszenia mogą być olbrzymie.
- Tylko w ostatnich 3 latach na drogach województwa śląskiego doszło do 3815 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 164 osoby zginęły, a 1672 zostały ranne. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj! - dodaje policja