64-letnia kobieta oszukiwała na policjanta i wnuczka

Hands gf99f388a7 1920

Redakcja

2 marca, 2023

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 64-letniej kobiety. Podejrzana jest o wyłudzenie 50 tysięcy złotych "na policjanta" i próbę wyłudzenia 30 tysięcy złotych "na wnuczka".

W pierwszych dniach września 2022 roku do 74-letniej mieszkanki Bielska-Białej zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Poinformował kobietę, że jej syn brał udział w zdarzeniu drogowym i musi zapłacić teraz kilka tysięcy złotych. Mężczyzna zażądał od pokrzywdzonej kwotę w wysokości 30 tysięcy złotych. Seniorka zorientowała się, że może być ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy, niemniej jednak poprowadziła rozmowę tak, aby sprawca wskazał miejsce, w którym miałoby dojść do przekazania żądanej kwoty.

Kobieta poinformowała o sprawie policję. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pojechali na wskazane przez oszusta miejsce. Tam znaleźli 64-letnią kobietę, która miała odebrać gotówkę. Została zatrzymana. 

64-letnia kobieta usłyszała łącznie 2 zarzuty usiłowania oszustwa na kwotę 30 tysięcy złotych oraz wyłudzenia 50 tysięcy w czerwcu ubiegłego roku od mieszkanki Dąbrowy Górniczej metodą „na policjanta”.

Za popełnione przestępstwa grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3