Anna Jedynak, Łukasz Czopik i Krzysztof Klimosz. Kim są nowi członkowie zarządu Województwa Śląskiego?

Urząd marszałkowski
Kastelik

Szymon Kastelik

23 listopada, 2022

W noc zmian 21 listopada 2022 roku odwołany został zarząd Województwa Śląskiego. Stanowisko zachował tylko marszałek Jakub Chełstowski. Jeszcze na tej samej sesji zaproponował nowych członków zarządów, których przyjęła nowa koalicja radnych Sejmiku Śląskiego. 

W skład "nowej drużyny" marszałka Jakuba Chełstowskiego w zarządzie weszli: wicemarszałkowie Anna Jedynek i Łukasz Czopik oraz członek zarządu Krzysztof Klimosz. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości poznamy kolejnego członka zarządu. "Kwestia polityczna" mówił na konferencji prasowej tuż po północy 22 listopada Jakub Chełstowski.

ANNA JEDYNAK

Anna Jedynak ma bogate doświadczenie pracy w samorządzie. W grudniu skończy 45 lat. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zna Urząd Marszałkowski, ponieważ pracowała w nim aż 11 lat (do 2015 roku). Koordynowała zespół przygotowujący Regionalną Strategię Innowacji dla Województwa Śląskiego. Uczestniczyła także w przygotowywaniu RPOWŚL na lata 2014-2020. W 2015 objęła funkcję trzeciego zastępcy prezydenta Sosnowca, odpowiedzialnego m.in. za pozyskiwanie środków unijnych. Następnie została pełnomocnikiem prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.  Była przewodniczącą Komisji Polityki Europejskiej i Spraw Zagranicznych przy Związku Miast Polskich.

ŁUKASZ CZOPIK

Wicemarszałek Łukasz Czopik też za niedługo będzie obchodził urodziny (44). Jest prawnikiem. Zaczynał jako referent w Urzędzie Miasta Jaworzno i w Hucie Baildon. Był też sekretarzem województwa śląskiego. Jest specjalistą w zakresie prowadzenia procesów restrukturyzacyjnych i zarządzania złożonymi strukturami kapitałowymi. Był dyrektorem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Od 2019 roku sprawował funkcję dyrektora zarządzającego i następnie wiceprezesa klubu GKS Katowice.

KRZYSZTOF KLIMOSZ

Członek zarządu Krzysztof Klimosz również był związany ze sportem. Najstarszy z całej trójki (48 lat) był prezesem Stadionu Śląskiego, za którego kadencji dokończono modernizację Kotła Czarownic. Jest inżynierem oraz ekspertem ds. inwestycji strategicznych. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej w latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA. Prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budową obiektów inżynierskich.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3