Aktywne spędzanie wolnego czasu w Katowicach. Co oferuje miasto zimą?

Lodowisko katowice 2024

Redakcja

4 stycznia, 2024

Katowice udostępniają mieszkańcom dwa darmowe lodowiska „pod chmurką” – jedno na katowickim Rynku, a drugie w Murckach. Działa również lodowisko Jantor, które jest doskonałym miejscem do pracy nad techniką jazdy na łyżwach czy też rozegrania meczu hokeja. Wszystkie te obiekty prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Zima to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu. Lodowiska, gdzie możemy pojeździć na łyżwach to typowo sezonowa propozycja. Natomiast w naszej ofercie znajdziemy wiele innych atrakcji sportowych, które nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale także dostarczają radość i energię. Oferta miejskich obiektów sportowych umożliwia grę w tenisa, piłkę nożną, siatkówkę, a także korzystanie z siłowni - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 - Mieszkańcy chętnie korzystają też z oferty basenów miejskich, zwłaszcza z Katowicką Kartą Mieszkańca, dzięki której na pływalnię wchodzimy z 60% zniżką. Również obiekty MOSiR-u dostępne są z KKM w niższych cenach – dodaje prezydent.

Łączenie sportu i relaksu

Katowice to też kryte pływalnie, które działają również zimą. 

Nasze baseny nieustannie tętnią życiem, oferując nie tylko radość z pływania, ale także integrujemy społeczność, wspieramy zdrowy tryb życia i sprawiamy, że każda kąpiel czy pobyt w strefie saun, to nie tylko chwila relaksu, lecz także inwestycja w dobre samopoczucie i kondycję przez cały rok – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów.

Zachęty dla mieszkańców

Mieszkańcy Katowic ze sportowej infrastruktury mogą korzystać taniej za sprawą Katowickiej Karty Mieszkańca. KKM posiada ponad 122 tys. mieszkańców, a jej zniżki obowiązują nie tylko w miejskich obiektach sportowo-rekreacyjnych, ale również kulturalnych czy usługowych. 

Od 1 stycznia posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca zapłacą mniej również za bilety wstępu na ślizgawki na Lodowisku zarządzanym przez prywatnego operatora przy Katowickim Spodku. Zniżka będzie obowiązywała do 15 kwietnia 2024 r. Dla posiadaczy KKM, ceny wejściówek na to lodowisko to:

  • 16 zł za bilet normalny (zamiast 20 zł);
  • 10 zł za bilet ulgowy (zamiast 14 zł);
  • 8 zł za bilet studencki (zamiast 10 zł);
  • 8 zł za bilet dla dziecka do lat 7 (zamiast 10 zł).


powiązane artykuły:

GC10a E5 WQA Apaac
Lokalne 3 stycznia, 2024

Od 1 stycznia Katowice są Europejskim Miastem Nauki. W ramach obchodów zaplanowano "50 tygodni w

Katowice stolica lokalnej kultury
Lifestyle 2 stycznia, 2024

Stolica śląska Katowice, to największe miasto regionu, a zarazem doskonała baza wypadowa na przer

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3