Akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Świętochłowic. Prokuratura zarzuca mu popełnienie aż 105 przestępstw

Justice 2060093 1920

Redakcja

22 maja, 2023

Do  Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach, został skierowany akt oskarżenia przeciwko 47 - letniemu mieszkańcowi Świętochłowic. Prokuratura zarzuca mu obrót towarem z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. 

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie, która zakończyła postępowanie przygotowawcze. 47-letni mieszkaniec Świętochłowic jest podejrzany o to, że w okresie od stycznia 2020 roku do stycznia 2022 roku wprowadził do obrotu towar z podrobionym znakiem towarowym znanej powszechnie marki. Chodzi o sprzedaż okularów i gogli narciarskich. 

- Zgromadzone w dochodzeniu dowody wskazują, iż 47–letni mieszkaniec województwa śląskiego, na portalu Allegro sprzedawał okulary i gogle narciarskie, jako oryginalne produkty jednej z powszechnie znanej firmy. Uzyskana w toku przedmiotowego postępowania opinia biegłego z zakresu własności przemysłowej, potwierdziła, iż oferowany towar oznaczony był podrobionym znakiem towarowych chronionym europejskim patentem którego sprzedający nie miał prawa używać - informuje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. 

47-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo. Z nielegalnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów.

Za zarzucone przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.9µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3