Agrounia razem z Koalicją Obywatelską! Kołodziejczak rozpoczyna współpracę z Tuskiem

Mkolodziejczaktusk

Redakcja

16 sierpnia 2023

To na pewno jedna z największych politycznych niespodzianek tego roku. Donald Tusk ogłosił współpracę z Agrounią w nadchodzących wyborach. Michał Kołodziejczak i jego ludzie pojawią się na listach Koalicji Obywatelskiej. 

W środę na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zdradził najważniejsze szczegóły dotyczące list Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach. Największą niespodzianką jest informacja, że... Agrounia wystartuje razem z Koalicją Obywatelską!

- Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na liście wspólnie z innymi środowiskami, z którymi nie zawsze się zgadzamy - powiedział Donald Tusk i dodał, że najważniejszym celem jest uwolnienie Polski z "zaduchu", czyli wygrać z Prawem i Sprawiedliwością.

Szeroka lista KO

Te inne "środowiska" to nie tylko Agrounia. Tusk zapowiedział, że z list do KO wystartuje Adam Bodnar (do Senatu) oraz była działaczka Polski 2050, Hanna Gil-Piątek. Do KO dołącz również Karolina Pawliczak, posłanka, która w czerwcu zrezygnowała z działania w Lewicy. 

- Wzięliśmy wielkie zadanie na siebie. Wspólnie z naszymi partnerami z Koalicji Obywatelskiej. To, co nas łączy - nie tylko wiara, marzenia - ale determinacja, siła, sprawczość i gotowość do wygrania - mówił Tusk. 

- Mamy stan wyższej konieczności. Wierzę w to, że wygramy z PiS-em. Odbijemy wieś PiS-owi. Zdaję sobie sprawę z powagi tych wyborów. Dla mnie osobiste pojedyncze, pojedyncza gra nie przyniesie dla nas sukcesu. Tylko nasze wspólne działanie przyniesie sukces. Widzę co się dzieje z rolnictwem. To też sprawa dla ludzi z miast. Musimy obronić polską wieś i Polskę - skomentował Michał Kołodziejczak. 

- To co łączy mnie z Kołodziejczakiem, to nie pokora i sprzeciw wobec tego co jest wokół nas. Chodzi o odzyskanie naszej pełnej, konstytucyjnej państwowości. Odzyskania praworządności - powiedział były Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. 

- Odwagą jest łączyć, a nie dzielić. Dlatego że żadne spory polityczne, różnice nie mają znaczenia. Jeżeli naszym celem jest zwycięstwo. Żaden głos nie może się zmarnować. A to jest możliwe tylko w tej drużynie - stwierdziła Gill-Piątek - Tylko jedna lista idzie po zwycięstwa - dodała była działaczka Polski 2050. 

Kolejne prezentacje Tuska to przypomnienie, że z okręgu bielskiego wystartuje Apoloniusz Tajner. Ale lider PO zapowiedział też, że z okręgu piotrowskiego wystartuje Bogusław Wołoszański. Ma zmierzyć się z Antonim Macierewiczem. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3