Agresywny Norweg na lotnisku w Pyrzowicach

6 277006 g

Redakcja

14 grudnia, 2023

Norweg po silnym leku, alkoholu i przyjęciu THC zachowywał się agresywnie na lotnisku w Pyrzowicach. Zaatakował nawet strażnika granicznego. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, w strefie ogólnodostępnej lotniska w Pyrzowicach. Patrol straży granicznej zauważył nerwowo zachowującego się mężczyznę przy pracowniku portu lotniczego. Mężczyzna ten gwałtownie wymachiwał rękami oraz mówił z podniesionym głosem. Funkcjonariusze podeszli do niego. Okazało się, że był to Norweg, pasażer jednego z samolotów.

Pracownik poinformował patrol, że 31-letni Norweg ze względu na jego stan psychofizyczny oraz ordynarne zachowanie wobec obsługi naziemnej nie został dopuszczony do lotu na Maderę.

- Podczas dalszej rozmowy cudzoziemiec zaczął krzyczeć, prowadząc z samym sobą ożywiony monolog, zwracając tym samym uwagę osób postronnych. Zaczął po angielsku wykrzykiwać słowa powszechnie uznane za obelżywe, oraz pokazywać funkcjonariuszom gest wyciągniętego środkowego palca. Krzycząc kopnął jednego z mundurowych w okolice biodra - relacjonuje straż graniczna.

Po tym ataku został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Ale wciąż Norweg zachowywał się agresywnie. Został przewieziony do pomieszczeń straży granicznej. 

W wyniku badań lekarskich przeprowadzonych następnie w szpitalu MSW w Katowicach stwierdzono w jego organizmie obecność THC, BDZ (benzodiazepiny - substancje z grupy leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym) oraz poziom alkoholu 1,92 promila. Zatrzymanego osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Bytomiu. 

Za atak na funkcjonariusza straży granicznej może mu grozić więzienie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3