Bielski poseł Konfederacji skrytykował Brauna. Podkreślił, że Jezus i Maryja byli Żydami

395711869 764310178836900 6260387876837199266 n
Kastelik

Szymon Kastelik

14 grudnia, 2023

Kolejny polityk Konfederacji postanowił odnieść się do tego, co zrobił Grzegorz Braun w Sejmie. Poseł Bronisław Foltyn zrobił to oczywiście w "prawackim" stylu, ale ostatecznie skrytykował działanie Brauna. No i się zaczęło...

Bronisław Foltyn, poseł Konfederacji z Bielska-Białej, skomentował w mediach społecznościowych wydarzenia z wtorku. Przypomnijmy, że Grzegorz Braun uruchomił gaśnicę, trafił jej proszkiem w kilka osób (w tym wprost w twarz kobiety), "zadymił" korytarz sejmowy oraz zgasił menorę chanukową. 

Według Foltyna, działanie Brauna to powód do wstydu. - Nie podoba mi się świętowanie chanuki w Sejmie. Jestem za rozdziałem kościoła (każdego) od państwa. Jednocześnie uważam, że zakłócanie innym obchodów ich świąt religijnych, to jest jednak powód do wstydu, niż do dumy. I nie ważne czy sprawa dotyczy wyznawców religii rzymskokatolickiej, muzułmańskiej, czy też buddyzmu, czy judaizmu - napisał poseł Konfederacji z Bielska-Białej.

Jest to całkowicie inne podejście od "kolegi" z Rybnika, Romana Fritza, który jako bliski współpracownik Brauna zachęcał do wsparcia internetowej zbiórki pieniędzy na dalszą działalność lidera Konfederacji Korony Polskiej, która wchodzi w skład Konfederacji.

Jezus i Maryja byli Żydami

Wpis Foltyna nie spotkał się z pozytywnym odbiorem innych sympatyków Konfederacji lub w tym przypadku Brauna. "To sejm RP a nie kącik żydowski" / "Zapal se hanuke i oddaj mandat. Robisz dziadostwo z ostatniej prawicowej partii" /  "To nie był obrzęd religijny tylko satanistyczny happening historyczny w Polskim sejmie…" - czytamy w komentarzach pod wpisem Foltyna.

Poseł Konfederacji próbował wyjaśnić krytykom, a raczej hejterom lub fanatykom, kilka prawd historyczno-religijnych. Foltyn podkreślił, że Stary Testament, na którym opiera się też katolicyzm, opowiada o Żydach. - Wszyscy bohaterowie Nowego Testamentu, włącznie z Chrystusem i jego matką Maryją oraz apostołami, to byli Żydzi - napisał również Foltyn w dyskusji z internautami. 

- Twój Bóg był Żydem, wszystkie teksty na których opiera się Twoja wiara, to teksty napisane przez Żydów i opisujące historie Żydów, a cały system wartości, zasad, to system opierający się na religii żydowskiej. Nawet matka Boska Częstochowska, to Żydówka - dodawał dalej Foltyn w dyskusji z hejterami.


   Bronisław Foltyn to znany w Bielsku-Białej właściciel kilku popularnych restauracji/pubów. Jest sejmowym debiutantem. Mandat zdobył "rzutem na taśmę" (w jego przypadku też zdecydowało nieco ponad 300 głosów). Od ponad 20 lat współpracował m.in. z Januszem Korwinem-Mikke. Był jedynką Konfederacji na liście w okręgu nr 27 (zdobył 18134 głosów).

   fot. Bronisław Foltyn FB

   Poprzedni artykuł

   Następny artykuł

   6 o

   katowice

   Jakość powietrza jest średnia.

   PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3