A4 w Rudzie Śląskiej: prowadził auto bez prawa jazdy. Wpadł, bo nie trzymał się prawego pasa

A4 ruda slaska

Redakcja

7 kwietnia 2024

Na A4 w Rudzie Śląskiej policjanci z autostradowej grupy SPEED zatrzymali do kontroli opla, którego kierujący nie stosował się do ruchu prawostronnego. Samochodem podróżował 35-latek ze swoim małoletnim synkiem. Miał cofnięte uprawnienia za przekroczenie limitu punktów karnych, a pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy.

Kierujący oplem poruszał się autostradą nie trzymając się prawego pasa ruchu, czym zwrócił uwagę policjantów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, patrolujących rudzki odcinek A4. Mundurowi zatrzymali go do kontroli i wtedy okazało się, że to nie jedyne wykroczenie, którego się dopuścił.

35-latek nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania, bo przekroczył limit punktów karnych. Ponadto samochód, którym podróżował ze swoim małoletnim dzieckiem był niesprawny technicznie – miał niesprawne oświetlenie, a stan ogumienia w pojeździe zdecydowanie odbiegał od dopuszczalnego - relacjonuje policja. 

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Opel musiał więc odjechać na lawecie, a 35-latek oprócz mandatu karnego odpowie również przed sądem za kierowanie bez uprawnień.

powiązane artykuły:

64 675143
Lokalne 27 września 2021

Policjanci z zabrzańskiej drogówki podjęli wczoraj nietypową interwencję. Mundurowi zatrzymali do ko

41 785596
Lokalne 15 listopada 2023

Karany w przeszłości za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą 49-latek został zatrzymany pod

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3